21 maja 2015

#wolneręce, czyli biegacze dzieciom na 1 czerwca

Podobno w ten dzień, jak jesteś dzieckiem można się nie myć, pójść spać z brudnymi nogami, uszami, toną ziemi za paznokciami i nikt ci nic nie powie. Serio! Nigdy nie próbowałem, ale wszyscy tak mówią ;) Poza tym są lody, słodycze i cały świat kręci się wokół maluchów. Czy jednak wszystkich?

Wiele z dzieci lody, uwagę ciepło ma na co dzień. Są jednak i takie, które nie mają tak dobrze. Niemowlęta, które trafiają do ośrodków preadopcyjnych nie mają tyle szczęścia. Niechciane, czasem w złym stanie zdrowia, czasem brutalnie skrzywdzone trafiają tam, gdzie będzie ważył się ich przyszły los – do ośrodka takiego jak Interwencyjny Preadopcyjny Ośrodek w Otwocku. Pracownicy Ośrodka dwoją się i troją, by dać dzieciom wszystko to, czego potrzebują, łatwo nie jest. Niestety sami mają ograniczone możliwości. Ty – MY – możemy im pomóc.


Jeśli chcesz wywołać uśmiech na buziach tych dzieci, dołącz do nas i zróbmy to razem. Jak? Wystarczy zrobić sobie selfie. Nie byle jakie! Zrób selfie tak, by były na nim widoczne twoje ręce (i innych osób, jeśli takie znajdą się na zdjęciu). Jak? Pstrykaj stopą, samowyzwalaczem – ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Mogą być zdjęcia zrobione w czasie biegu, w domu, w pracy, u fryzjera. Możesz pozować sam/a, z dziećmi, przyjaciółmi, ukochanym kotem. Jednym słowem jak chcesz, gdzie chcesz i z kim chcesz, byle tylko przy robieniu selfie nie używać rąk.

Następnie opublikuj zdjęcie na stronie tego wydarzenia z hasłem „Mam wolne ręce by pomagać” i opisz je hashtagami #wolneręce i #biegaczedzieciom. Zachęcamy również do publikacji zdjęć na swoim profilu, fan page’u, Instagramie – jednym słowem gdzie się tylko da!

Każdy, kto odważył się na wykonanie selfie bez użycia rąk, zamieścił zdjęcie na stronie tego wydarzenia wpłaca dowolną kwotę na:


i przesyła potwierdzenie przelewu na adres biegaczedzieciom@gmail.com. Nasz cel: zbierzmy tysiaka albo dwa dla dzieciaków z Ośrodka! Albo i więcej, potrzeby są naprawdę duże. O Ośrodku i jego podopiecznych można przeczytać na http://www.adopcja.org.pl/nasze_programy.php.

Nasza akcja zapewni Ci dobrą zabawę i udział w najbardziej odjechanym konkursie w biegowej blogosferze! Spośród wszystkich fotek wybierzemy najbardziej kreatywne i nagrodzimy pakietami startowymi na różne biegi w Polsce oraz książkami o bieganiu od wydawnictwa Inne Spacery oraz najbardziej energetycznym jedzeniem dla biegaczy, czyli batonami Chia Charge. Na Wasze zdjęcia i potwierdzenia przelewów czekamy do 31 maja do północy. 1 czerwca odbędzie się wielki finał akcji i ogłoszenie zwycięzców. Nie zwlekaj i przyłącz się do naszej akcji już dziś!

Informacje o wydarzeniu znajdziesz też na Facebooku <klik> . Tam też znajdziesz regulamin i listę nagród.

#biegampomagam #wolneręce

3 komentarze:

 1. fajna akcja, podoba mi się Twój blog więc dodaje go do mojej listy która znajduje sie pod linkiem http://blogisportowe.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Jako Zabiegana Mama chętnie dołączę do wydarzenia. Piona za pomysł!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tę akcję robiliśmy w 2015 roku. Myślisz, że powinniśmy ją powtórzyć?

   Usuń