21 lipca 2014

Schoding pĄpkins, czyli po schodach na maraton

Pąpowaliśmy na Everest. Okrążaliśmy świat za pomocą pĄpek i brzÓchów. Już pewnie myśleliście, że pozwolimy Wam wygodnie zasiąść na kanapach, tu NIE. Przyszedł bowiem czas żeby zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem. Wyzwaniem po którym asfalt pod waszymi butami będzie zwijał się w rolkę, a w waszych nogach będzie więcej mocy niż w młocie pneumatycznym. Wygenerowana moc przyda wam się żeby utrzymać wszystkie spojrzenia, które zawisną na waszych mega atrakcyjnych nogach.  Ruszamy ze Schoding Pąpkins, wyzwaniem, które podobnie jak poprzednie, będzie doskonałym treningiem uzupełniającym.

Zanim jednak o nowej zabawie, tym z Was, którzy nie uczestniczyli w poprzednich proponuję obejrzeć poniższy materiał, a tym którzy uczestniczyli może nawet i łezka sentymentu w oku się zakręci. Lecimy (obowiązkowo pełny ekran i z głosem).


Prawda, że mocne? Teraz będzie jeszcze lepiej! Do rzeczy więc. Gdzie są najwyższe budynki w Polsce i gdzie jest największa impreza biegowa? Tak, tak! Tym razem na celownik wzięliśmy Warszawę. Proponujemy Wam zdobycie 10 najwyższych warszawskich budynków w 10 tygodni. Każdy nowy tydzień przyniesie nową rywalizację i nowy budynek. Cel, to pokonanie w każdym tygodniu liczby stopni przypisanej danemu budynkowi. Czyli będzie ogień, bo najniższy w stawce Intraco I ma 600(!) stopni, a najwyższy - Pałac Kultury i Nauki aż 1031, a na każdy z nich jest tylko 7 dni. Pełne zestawienie budynków do zdobycia i stopni do pokonania znajdziecie poniżej. Ponieważ wolny czas woleliśmy poświęcić na treningi, żadne z nas nie przeszło się, żeby policzyć wszystkie stopnie w budynkach. Zrobiliśmy to na na tzw. oko zgodnie z naszym tajnym algorytmem, więc uprzejmie proszę się nie czepiać :)

Jak to już tradycyjnie ma miejsce w rywalizacjach organizowanych przez Smashing Pąpkins będą nagrody i niespodzianki:
- każdy, kto zaliczy co najmniej pięć budynków weźmie udział w losowaniu nagrody głównej – opasek kompresyjnych Compressport R2 Race&Recovery ufundowanych przez Natural Born Runners oraz nagród dodatkowych: pĄkoszulki z własną ksywą oraz dwóch par różowych pĄoksów mocy.
- Dodatkowo każdy uczestnik zabawy otrzymuje zniżkę 10 proc. na zakupy w Natural Born Runners dokonane w trakcie trwania zabawy (czyli do 28 września br.) na hasło: schody.
- I jeszcze wisienka, a raczej pączuś! Kto w 10 tygodni zdobędzie wszystkie 10 wieżowców, otrzyma oficjalny tytuł „SchĄdkinsa” i... pysznego pączka domowej roboty wykonanego przez Smashing Pąpkins. Ha! Grzejcie już nogi?

Jeśli jeszcze odrobinkę się wahasz, przeczytaj co na pytanie: Czy warto biegać po schodach? - odpowiedział nam Mateusz Jasiński, pasjonat i propagator biegania, TrenerBiegania.pl:
Warto biegać po schodach tak samo jak warto jest biegać po wodzie. A będąc całkowicie poważnym żeby biegać szybko i coraz lepiej musisz dawać swojemu organizmowi jak najwięcej nowych bodźców. Robisz wciąż to samo? Nie licz na rozwój! Bieganie po schodach z pewnością będzie dla Ciebie kolejnym przyjemnym doświadczeniem z pogranicza śmierci i zen. Przyznam się szczerze, że do dziś dokładnie pamiętam potocznie zwane „przepalenie płuc” po wbiegnięciu na wieżowiec Rondo 1 w Warszawie. Kilka krótkich minut wysiłku zmęczyło mnie bardziej niż przebiegnięcie kilometra w okolicach 2 minut i 40 sekund. Schody to doskonały środek treningowy i alternatywa dla siły biegowej jeśli w Twojej okolicy brakuje górek i wzniesień. Dzięki schodom Twoje mięśnie czworogłowe będą nie do zdarcia!


Zasady zabawy Schoding pĄpkins:
 1. Zabawa trwa 10 tygodni, w każdym tygodniu uczestnicy wirtualnie zdobywają na własny rachunek jeden z 10 najwyższych warszawskich wieżowców (w kolejności od najniższego). Bez względu na powodzenie misji, od poniedziałku zdobywamy już kolejny drapacz chmur.
 2. Kto w 10 tygodni zdobędzie wszystkie 10 wieżowców, otrzyma oficjalny tytuł „SchĄdkinsa” i pysznego pączka domowej roboty wykonanego przez Smashing Pąpkins.
 3. Zdobywcy co najmniej pięciu budynków biorą udział w losowaniu nagrody głównej – opasek kompresyjnych Compressport R2 Race&Recovery ufundowanych przez sklep dla biegaczy Natural Born Runners oraz nagród dodatkowych: pĄkoszulki z własną ksywą oraz dwóch par różowych pĄoksów mocy!
 4. Dodatkowo każdy uczestnik zabawy otrzymuje zniżkę 10 proc. na zakupy dokonane w trakcie trwania zabawy w sklepie Natural Born Runners na hasło: schody.
 5. Zaczynamy w poniedziałek 21 lipca 2014 r., zabawa kończy się 28 września 2014 r., po 10 tygodniach.
 6. Treningi rejestrujemy w systemie Endomondo jako sport dodając „inne” wg zasady 1 schodek to 1 km. Przykładowo zaliczenie 100 schodów to 100 kilometrów – rywalizacja będzie liczona po dystansie.
 7. Nie ma ograniczeń w liczbie treningów w tygodniu ani liczbie powtórzeń/serii, ale gramy fair i wpisujemy tylko to, co rzeczywiście przebiegliśmy po schodach.
 8. Aby brać udział w zabawie należy dołączyć do kolejnych rywalizacji w serwisie Endomondo. Każda trwać będzie od poniedziałku od godz. 0:01 do niedzieli do godz. 23:59 i obejmować będzie zdobywanie innego wieżowca. Linki do wszystkich rywalizacji będą na bieżąco podawane na fanpagu Smashing Pąpkins i na dole tego wpisu. Link do pierwszej rywalizacji znajdziecie tutaj - Schoding Pąpkins #1: Intraco I
Oto wieżowce, które będziemy zdobywać:

 1. Intraco I - 138 metrów, 600 schodów - rywalizacja trwa 21.07.-27.07. DOŁĄCZ
 2. Oxford Tower - 150 metrów, 652 schody - rywalizacja trwa 28.07.-03.08. DOŁĄCZ
 3. Cosmopolitan Twarda 2/4 - 160 metrów,  696 schody - rywalizacja trwa 04.08.-10.08. DOŁĄCZ
 4. InterContinental Warszawa - 164 metry, 713 schody - rywalizacja trwa 11.08-17.08. DOŁĄCZ
 5. Warsaw Financial Center - 165 metry, 718 schody - rywalizacja trwa 18.08.-24.08. (link wkrótce)
 6. Centrum LIM - 170 metrów, 740 schody - rywalizacja trwa 25.08-31.08. (link wkrótce)
 7. Rondo 1 - 192 metry, 836 schody - rywalizacja trwa 01.09.-07.09. (link wkrótce)
 8. Złota 44 - 192 metry, 836 schody - rywalizacja trwa 08.09.-14.09. (link wkrótce)
 9. Warsaw Trade Tower - 208 metrów, 905 schodów - rywalizacja trwa 15.09.-21.09. (link wkrótce)
 10. Pałac Kultury i Nauki - 237 metrów, 1031 schodów - rywalizacja trwa 22.09.-28.09. (link wkrótce)

Zabawę kończymy nieprzypadkowo 28.09., czyli wraz ze startem Maratonu Warszawskiego na którym pĄpkinsi wystawiają naprawdę mocną ekipę (do której naturalnie ty też możesz dołączyć podczas rejestracji podając jako przynależność klubową: Smashing Pąpkins). Schoding pĄpkins to doskonała okazja, żeby jeszcze lepiej przygotować się do królewskiego dystansu i pretekst żeby poświęcić więcej czasu na siłę biegową. Ponadto dla tych, którzy zdecydują się wystartować w Maratonie Warszawskim w ramach pĄpkinsowej drużyny mamy dodatkową niespodziankę. Osoba z najfajniejszym zdjęciem z robienia pĄpek na trasie lub mecie maratonu otrzyma obok tytułu Najlepszego PĄpiarza MW2014 różowe pĄoksy mocy. Zdjęcia możecie przysyłać na smashing.papkins@gmail.com

Podrzucam Wam też filmik obrazujący przykładowy trening na schodach. Ja w dużej mierze ćwiczę zgodnie z nim, czasem wprowadzając drobne zmiany np. skacząc co dwa schodki:


Niech stopnie drżą, bo nadchodzi Schoding pĄpkins! :)

4 komentarze:

 1. Świetna inicjatywa i mega pomysł :D A czekaliśmy już na coś nowego po pĄpencjach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny pomysł. Treningi po schodach są w ogóle fajnym treningiem np. dla osób uprawiających biegi terenowe, pozwala uruchomić takie partie mięśni, które przydają się podczas podbiegów i zbiegów.

  OdpowiedzUsuń